Ozonowanie


Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji bez wykorzystywania chemii.

OZON jest silnym utleniaczem, dlatego znalazł swoje zastosowanie w zabiegach dezynfekcji i dezodoryzacji. Posiada szerokie spektrum działania na mikroorganizmy takie jak: bakterie, wirusy, grzyby, patogeny, roztocza oraz pierwotniaki. Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze wykazuje w stężeniu ok. 13 μg/dm³, czyli dla porównania - jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż w przypadku chloru. Jest gazem dlatego przenika w każde, nawet trudno dostępne miejsca. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że nie pozostawia szkodliwych dla środowiska związków, gdyż podczas działania przekształca się z powrotem w tlen.

DEZODORYZACJA to nic innego jak usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia. Istotą zabiegu jest pozbycie się przykrego zapachu a nie jego maskowanie. Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod eliminacji odoru.

Firma ABEO PRO oferuje zabiegi ozonowania, które polegają na wytworzeniu odpowiedniego stężenia ozonu za pomocą profesjonalnych generatorów. Wykonujemy usługi w pomieszczeniach takich jak:
- pojazdy różnego rodzaju (auta osobowe, ciężarowe, karetki, chłodnie, itp.),
- domy i mieszkania, hotele, biura,
- magazyny, hale produkcyjne,
- szkoły, przedszkola, szpitale, obiekty użyteczności publicznej,
- obiekty handlowo-usługowe (sklepy, restauracje itp.),
- ozonowanie klimatyzacji oraz systemów wentylacji.